کانون های مساجد بهترین تشکل مردمی برای واگذاری امور فرهنگی به جوانان است .
منو

پنج شنبه, 28 تیر 1397 - Thu 07 19 2018

A+ A A-

کانون های مساجد بهترین تشکل مردمی برای واگذاری امور فرهنگی به جوانان است .

  • نوشته شده توسط مدير سايت
  • دسته: اخبار
  • بازدید: 313

 

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین:


کانون های مساجد بهترین تشکل مردمی برای واگذاری امور فرهنگی به جوانان است .
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد بهترین تشکل مردمی است که ما می توانیم از این طریق امورات فرهنگی، هنری و غیره را به جوانان بسپاریم.

حجت الاسلام عباس نظری در گفتگو با خبرنگار شبستان در قزوین با تبریک 18 اسفند سالروز تأسیس کانون های مساجد بیان کرد: ما انسان ها نیازهای متعددی داریم و از جمله این نیازها، نیاز معنوی و دینی است که در سن جوانی این نیاز بیشتر دیده می شود.

وی ادامه داد: برای تأمین این نیازها راه های متعدد و مختلفی وجود دارد یکی از راه های سهل و آسان برای رفع نیازها، این است که ما سرنوشت امورات این چنینی را به خود مردم و جوانان بسپاریم بنابراین تشکل هایی که در حوزه فرهنگی، دینی، هنری، اجتماعی و غیره فعالیت دارند، می توانند بهترین ابزار برای واگذاری امور باشند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین اضافه کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد بهترین تشکل مردمی است که ما می توانیم از این طریق امورات فرهنگی، هنری و غیره را به جوانان بسپاریم تا نیازهایی که این قشر در این حوزه ها دارند، تأمین شود.

وی با اشاره به اهمیت بهره گیری از ظرفیت کانون های مساجد تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف دارند و نباید این ظرفیت را محدود کرد و باید با برنامه ریزی خوب از تمام ظرفیت های آن استفاده کنیم، در کنار وظایف عمومی که کانون ها دارند تخصصی شدن این مجموعه هم می تواند به استفاده از ظرفیت های آن کمک کند.   

حجت الاسلام نظری به نقش کانون ها در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد اشاره و اعلام کرد: نخستین و مهمترین کاری که کانون ها باید انجام دهند این است که راه های جذب جوانان و نوجونان را در این فضا ایجاد کنند تا افرادی که مسجدی نیستند را از طریق کانون ها جذب مساجد کنند.

وی توضیح داد: برای این منظور می طلبد با توجه به سلایق، علاقمندی ها و نیازهای جوانان و نوجوانان در کانون های فرهنگی هنری مساجد برنامه ریزی شود برای مثال اگر ظرفیت مسجدی اجازه می دهد در ایام برگزاری کنکور کلاس های تقویتی و آموزشی برای جذب نوجوانان داشته باشند و یا در ماه رمضان و ماه محرم برنامه های متنوعی قرآنی و فرهنگی برنامه ریزی شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین تأکید کرد: در واقع کانون ها باید بررسی کنند چه مواردی نیاز جوانان است و بر این اساس برنامه ریزی کنند و اینگونه حضور جوانان و نوجوانان در مساجد بیشتر می شود.

وی در خصوص نقش کانون های مساجد در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن گفت: کانون های مساجد مکان های مفید و با ظرفیتی است که می توان با برنامه ریزی در این کانون ها، در مقابله با هجمه دشمنان ورود کرد؛ وقتی کانون با برنامه ریزی در حوزه فرهنگی، اجتماعی، دینی، سیاسی و غیره نیازهای جوانان را تأمین کند در واقع توانسته با هجمه دشمن در این حوزه ها مقابله کند.

حجت الاسلام نظری در پایان خاطر نشان کرد: کانون های مساجد باید آتش به اختیار مقام معظم رهبری را لباس عمل بپوشانند و یکی از جاهایی که می تواند انتظار رهبری را برآورده کند کانون های مساجد است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید