پیروی از فضائل اخلاقی پیامبر اکرم (ص) مایه سعادت بشریت است
منو

پنج شنبه, 28 تیر 1397 - Thu 07 19 2018

A+ A A-

پیروی از فضائل اخلاقی پیامبر اکرم (ص) مایه سعادت بشریت است

  • نوشته شده توسط مدير سايت
  • دسته: اخبار
  • بازدید: 602

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین:

پیروی از فضائل اخلاقی پیامبر اکرم (ص) مایه سعادت بشریت است

حجت السلام عباس نظری در گفت‌وگو باشاخص، با اشاره به ولادت حضرت محمد(ص) اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) در سال عام الفیل در مکه متولد شدند و بنا بر خواست خداوند در زمان تولد ایشان، شیطان از سعود به آسمان‌ها منع شد، آتشکده فارس خاموش و تمامی بت‌های جهان برز مین افتادند .

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین بیان کرد: دوران کودکی پیامبر اکرم مملو از حوادثی تلخ همچون رحلت پدر، مادر و جدش بود که خداوند برای ایشان مقدر ساخته بودند.

وی عنوان کرد: طبق آداب اعراب، حضرت محمد (ص) دوران نوزادی را در بادیه‌های اطراف مدینه با دایه‌اش حلیمه سپری کرده و پرورش یافت.

این مسوول اضافه کرد: نزول برکت و رحمت در خانواده حلیمه پس از پذیرش پیامبر اتفاق افتاد و خداوند عنایات ویژه‌ای به این خانواده داشتند.

نظری با بیان اینکه حضرت محمد (ص) در ۴۰سالگی به پیامبری مبعوث شدند گفت: سنت، سیره، احادیث و روایات موجود از ایشان یکی از منابع فقهی تشیع و اهل سنت برای استخراج احکام شرعی و مسایل فقهی بعد از قرآن به شمار می‌رود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین با بیان اینکه سیره نبوی به ۳صورت موجود است، افزود: سیره عملی، تقریری و شفاهی که به احادیث اشاره دارد از جمله آن‌ها است.

وی با اشاره به سیره عملی تشریح کرد: قرآن کریم نحوه عملکرد پیامبر گرامی اسلام در امور زندگی دنیوی و اخروی را به عنوان اسوه و الگو به شمار آورده است.

این مسوول تاکید کرد: هر کس خواستار خانواده موفق، زندگی فردی سالم و سعاتمندی است باید زندگی پیامبر را الگوی خود قرار دهد.

نظری تصریح کرد: از اخلاق پیامبر در قرآن نیز با اخلاق بزرگ یاد شده و اخلاق خوب، کرامت، حلم و بردباری پیامبر در جنگ با دشمنان حفظ می‌شد.

وی در ادامه گفت: پیامبر با کفار با شدت برخورد می‌کرد اما برخورد او همراه با صبر، بزرگواری و کرامت بود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین افزود: فضایل اخلاقی پیامبر را می توان با توجه به زندگی ایشان و شیوه همسرداری، فرزندپروری و حقوق کودکان دریافت.

وی بیان کرد: از دیگر ویژگی‌های پیامبر می‌توان به خوش‌رویی، خوش اخلاقی خوش برخوردی ایشان اشاره کرد اما در عین حال در مسئولیت خود جدی بودند.

این مسوول ابراز کرد: تمام تلاش پیامبر هدایت مردم و به سعادت رسیدن آن‌ها بود لذا با تلاش خود توانست در دوران جاهلیت گونه‌ای از فرهنگ و تمدن اسلامی را ایجاد کند که تا قلب آمریکا و آفریقا نفوذ کرد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین عنوان کرد: دشمنان با نسبت دادن داعش به اسلام سعی در تخریب وجهه مسلمانان دارند درصورتی که با توجه به تاریخ، عقبه این گروه به عرب جاهلیت برمی‌گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه قرآن و اهل بیت(ع) ارزشمندترین یادگارهای پیامبر اسلام هستند، افزود: ما باید در حفظ این دو گنجینه کوشا باشیم و دین اسلام را درجهان ترویح دهیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید