امام حسن مجتبی(ع) شخصیتی استثنایی در جهان اسلام هستند
منو

پنج شنبه, 28 تیر 1397 - Thu 07 19 2018

A+ A A-

امام حسن مجتبی(ع) شخصیتی استثنایی در جهان اسلام هستند

گروه اجتماعی: معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: امام حسن مجتبی(ع) شخصیتی استثنایی در خاندان معصومین، جامعه شیعه و جهان اسلام هستند.
حجت‌الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین اظهار کرد: با مطالعه بر زندگانی این امام همام در می‌یابیم که درب منزل ایشان همواره به روی فقرا و نیازمندان باز بوده و حتی منقول است که ایشان ۳ بار دارایی خود را نصف کرده و در راه خدا مصرف کردند.
وی با اشاره به ویژگی عبادت و عبودیت ایشان در نزد پروردگار افزود: امام حسن(ع) در طول عمر پر برکتشان ۲۵ بار برای زیارت خانه خدا به مکه مشرف شدند و این در حالی است که این مسیر سخت را با پای پیاده رفته اند.
حجت‌الاسلام نظری عنوان کرد: این امام همام علاوه بر داشتن تواضع و فروتنی بالا، صبر و بردباری ویژه‌ای نیز داشتند.
معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان قزوین ادامه داد: یک مرد شامی که از مخالفین امام و دوستان معاویه بودوارد مدینه شد و به محض رسیدن خدمت امام شروع به دشنام دادن کرد این در حالی است که امام حسن (ع) به او فرمودند ای مرد اگر گرسنه هستی می‌توانم تو را سیر کنم، اگر لباسی نداری می‌توانم به تو لباس دهم و اگر محلی برای استراحت نداری می‌توانم تو را در خانه خود جای دهم.
وی اظهار کرد: آن مرد شامی پس از دیدن رفتار کریمانه امام حسن(ع) از خود شرمنده شد و گفت خداوند می‌داند رسالت خود را در کجا قراردهد و این در حالی است که آن مرد از محبان و شیعیان امام شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید