بخشش از بارزترین ویژگیهای امام رضا است
منو

پنج شنبه, 28 تیر 1397 - Thu 07 19 2018

A+ A A-

بخشش از بارزترین ویژگیهای امام رضا است

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین:
بخشش از بارزترین ویژگیهای امام رضا است
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: سرآمد ویژگیهای امام رضا(ع) جود و بخشش آن بزرگوار بود به طوری که ایشان در روز عرفه در خراسان تمام اموال خود را بخشیدند.

حجت الاسلام عباس نظری، معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در قزوین، در آستانه ولادت امام رضا(ع)، گفت: امام رضا(ع) چهل کنیه و لقب دارند که هرکدام نشان از ویژگی آن حضرت می‌باشد، اسم آن حضرت علی و ابوالحسن دومین لقب ایشان است.

وی در ادامه افزود: ما در علم حدیث سه ابوالحسن داریم که نخستین آن مربوط به امیرمومنان علی (ع) و دومین آن مربوط به امام سجاد(ع) و سومین آن مربوط به امام موسی کاظم(ع) و امام رضا(ع) که به ابوالحسن ثانی معروف است.

حجت الاسلام نظری خاطر نشان کرد: معروف ترین لقب امام هشتم رضا است که  این لقب به جهت اینکه هم خدا از آن حضرت و  هم ایشان راضی به رضای پروردگار بودند و دوست و دشمن نیز از آن بزرگوار راضی بودند.

وی درباره سیره اخلاقی امام رضا(ع) گفت: امام رضا(ع) در زهد و عبادت و پارسایی یگانه عصر خودش بوده  و توجه ای به زر و سیم دنیا نداشتند، محمد بن عباد می‌فرماید که امام رضا(ع) در تابستان بر روی حصیر در زمستان برروی گلیم می‌نشست و لباس زبر و خشن می‌پوشید و در میان مردم لباس عادی می‌پوشید.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین اضافه کرد: امام هشتم امام رضا(ع) با قرآن انس داشتند و هر سه روز یک بار ختم قرآن می‌کردند و می‌فرمودند هیچ آیه ای را تلاوت نمی‌کنم مگر اینکه درباره آن اندیشه کنم.

حجت الاسلام نظری در ادامه افزود: آن بزرگوار اول و وسط و آخر هر ماه را روزه می‌گرفتند و  می‌فرمودند هر کسی این سه روز را روزه بگیرد مانند کسی است که کل ماه را روزه گرفته است و سرآمد ویژگی آن حضرت جود و بخشش آن بزرگوار بود به طوری که امام رضا(ع) در روز عرفه در خراسان تمام اموال خود را بخشیدند.

وی در پایان با اشاره به وجود حرم آن حضرت در کشورمان گفت: همه امامان نور واحد هستند و زمین هیچ وقت بدون حجت باقی نمی‌ماند و سه کشور ایران و عراق و عریستان که مرجع شریف امامان ما هستند دارای برکات می‌باشند و حرم امام رضا(ع) به عنوان قطب ایران عزیز برای جهان تشیع و برای کشور ایران یک افتخار بزرگی است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید