برادران! سعی کنید عملتان برای خدا باشد
منو

پنج شنبه, 28 تیر 1397 - Thu 07 19 2018

A+ A A-

برادران! سعی کنید عملتان برای خدا باشد

  • نوشته شده توسط مدير سايت
  • دسته: حديث عشق
  • بازدید: 1404

طلبه شهید میرداوود اسداللهی از رداپوشان سرخ شهادت

است که گوهر وجودش به سال 1336 شمسی در تبریز قدم به دنیا نهاد. او دوران کودکی را در کنف والدینی متدین گذراند و در هفت سالگی قدم در مدرسه هشترودی (رازی) گذاشت. او در همان سنین کم از فعالان هیأتهای حسینی و عزاداریها بود و در عزای سالار شهیدان نوحهسرایی میکرد. همین حالات روحی سرانجام مسیر زندگیاش را به سمت حوزه علمیه تغییر داد و میرداوود با انصراف از ادامه تحصیل در دبیرستان، به حوزه علمیه حضرت ولیعصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف تبریز رفت و مشغول فراگیری دروس دینی شد.

حرکت فرهنگی جهادی

میرداوود اسداللهی، پس از انقلاب از فعالان عرصه فرهنگ و جهاد در مسجد محل بود و مساجد قائممقام و المهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف تبریز تلاشهای شبانهروزی او را به یاد دارند. حرکتهای پشت جبهه و تحصیل در حجرههای نورانی او را آرام نکرد که وظیفهاش را در چیز دیگری جستوجو میکرد. برای لبیک گفتن به ندای امام خمینی قدس‌سره شوق حضور در جبهه در سرش شوریدن گرفت. ابتدا آموزشهای لازم را در بعد نظامی فراگرفت و پس از آن در جبهههای نبرد حاضر شد.

او در عملیات بیتالمقدس بهعنوان مسئول دسته شرکت داشت و فرماندهی گروهی از سربازان نیز به عهده وی بود. عاقبت پس از آزادسازی خرمشهر و در دوازدهم خرداد سال 1361 بالهای اخلاص و شجاعتش او را به آسمان برد و به فیض شهادت نایل آمد.

از دستنوشته شهید اسداللهی

برادران! سعی کنید عملتان برای خدا باشد و اخلاص داشته باشید. پیرو رهبر باشید و هرچه گفت بیچون و چرا عمل کنید.

خون شهدا را هدر ندهید.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید