زندگینامه طلبه شهید اسدالله زارعی
منو

پنج شنبه, 28 تیر 1397 - Thu 07 19 2018

A+ A A-

زندگینامه طلبه شهید اسدالله زارعی

  • نوشته شده توسط مدير سايت
  • دسته: حديث عشق
  • بازدید: 2090

 

شهید زارعی در یک فروردین سال 1340 در روستای دربند الموت به عنوان اولین فرزند خانواده ای مستضعف وساده زیست معتقد به اسلام وقرآن ومتدین دیده به جهان گشود.

وی پس از دوران ابتدایی به علت  نبود مدرسه راهنمایی در روستای خود به عشق تحصیل علم ودانش به یکی از روستاهای همجوار رفت ودوره راهنمایی را در آنجا گذراند.

او که از کودکی به روحانی بودن وروحانیت علاقه خاصی داشت با دیدن هر روحانی آرزو می کرد که ای کاش جای او بود.

به همین دلیل علاقه خاصش به روحانیت وآموختن علوم قر آنی پس از طی دوره راهنمایی وارد حوزه علمیه شد.

این جوان پاک ومتدین در سال 1360 در سن 19 سالگی بنا به سنت محمدی برسرسفره عقد نشست وبا بانویی مؤمن وپاک دل عهد وپیمان زناشویی بست وتشکیل خانواده داد.

شهید زارعی برای ادای وظیفه وتکلیف حدود 3 ماه از بهترین روزهای زندگی وجوانیش را در جبهه ها به عنوان عضو عقیدتی سیاسی گذراند ودر این 3 ماه حضور عاشقانه وعارفانه 2 بار هم به عنوان نیروی رزمنده اعزام شد.

این شهید  عاشق که از روح بزرگی برخوردار بود ووقت خودرا وقف کارهای سازندگی می کرد در یکی از فعالیتها ی خیرخواهانه اش به کمک جهاد سازندگی الموت راه روستایی دربند را احداث کرد.

شهید زارعی در تاریخ 26/5/67در پی انفجاری در پادگان آموزشی در حین آموزش نظامی مجروح شد وبدن سوخته اش به بیمارستان خاتم الاانبیا (ص) تهران منتقل شد که به علت جراحات وسوختگی شدید به لقاءلله پیوست که پیکر مطهرش را به روستای زادگاهش منتقل کرده وبه خاک سپردند.

وی در بخشی از وصیت نامه اش می نویسد:

بنده هم اگر به جبهه رفته وشهید شده ام به خاطر خدا وبرای اسلام است ووحشت دارم که مبادا روز قیامت در محضر خداوند شرمنده باشم وبرای همین مسئولیت قبول کردم واز همه چیز دست کشیدم.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید