حدیث عشق
منو

پنج شنبه, 28 تیر 1397 - Thu 07 19 2018

A+ A A-

برادران! سعی کنید عملتان برای خدا باشد

  • نوشته شده توسط مدير سايت
  • دسته: حديث عشق
  • بازدید: 1405

طلبه شهید میرداوود اسداللهی از رداپوشان سرخ شهادت

است که گوهر وجودش به سال 1336 شمسی در تبریز قدم به دنیا نهاد. او دوران کودکی را در کنف والدینی متدین گذراند و در هفت سالگی قدم در مدرسه هشترودی (رازی) گذاشت. او در همان سنین کم از فعالان هیأتهای حسینی و عزاداریها بود و در عزای سالار شهیدان نوحهسرایی میکرد. همین حالات روحی سرانجام مسیر زندگیاش را به سمت حوزه علمیه تغییر داد و میرداوود با انصراف از ادامه تحصیل در دبیرستان، به حوزه علمیه حضرت ولیعصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف تبریز رفت و مشغول فراگیری دروس دینی شد.

حرکت فرهنگی جهادی

میرداوود اسداللهی، پس از انقلاب از فعالان عرصه فرهنگ و جهاد در مسجد محل بود و مساجد قائممقام و المهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف تبریز تلاشهای شبانهروزی او را به یاد دارند. حرکتهای پشت جبهه و تحصیل در حجرههای نورانی او را آرام نکرد که وظیفهاش را در چیز دیگری جستوجو میکرد. برای لبیک گفتن به ندای امام خمینی قدس‌سره شوق حضور در جبهه در سرش شوریدن گرفت. ابتدا آموزشهای لازم را در بعد نظامی فراگرفت و پس از آن در جبهههای نبرد حاضر شد.

او در عملیات بیتالمقدس بهعنوان مسئول دسته شرکت داشت و فرماندهی گروهی از سربازان نیز به عهده وی بود. عاقبت پس از آزادسازی خرمشهر و در دوازدهم خرداد سال 1361 بالهای اخلاص و شجاعتش او را به آسمان برد و به فیض شهادت نایل آمد.

از دستنوشته شهید اسداللهی

برادران! سعی کنید عملتان برای خدا باشد و اخلاص داشته باشید. پیرو رهبر باشید و هرچه گفت بیچون و چرا عمل کنید.

خون شهدا را هدر ندهید.

 

زندگینامه طلبه شهید اسدالله زارعی

  • نوشته شده توسط مدير سايت
  • دسته: حديث عشق
  • بازدید: 2091

 

شهید زارعی در یک فروردین سال 1340 در روستای دربند الموت به عنوان اولین فرزند خانواده ای مستضعف وساده زیست معتقد به اسلام وقرآن ومتدین دیده به جهان گشود.

وی پس از دوران ابتدایی به علت  نبود مدرسه راهنمایی در روستای خود به عشق تحصیل علم ودانش به یکی از روستاهای همجوار رفت ودوره راهنمایی را در آنجا گذراند.

او که از کودکی به روحانی بودن وروحانیت علاقه خاصی داشت با دیدن هر روحانی آرزو می کرد که ای کاش جای او بود.

به همین دلیل علاقه خاصش به روحانیت وآموختن علوم قر آنی پس از طی دوره راهنمایی وارد حوزه علمیه شد.

این جوان پاک ومتدین در سال 1360 در سن 19 سالگی بنا به سنت محمدی برسرسفره عقد نشست وبا بانویی مؤمن وپاک دل عهد وپیمان زناشویی بست وتشکیل خانواده داد.

شهید زارعی برای ادای وظیفه وتکلیف حدود 3 ماه از بهترین روزهای زندگی وجوانیش را در جبهه ها به عنوان عضو عقیدتی سیاسی گذراند ودر این 3 ماه حضور عاشقانه وعارفانه 2 بار هم به عنوان نیروی رزمنده اعزام شد.

این شهید  عاشق که از روح بزرگی برخوردار بود ووقت خودرا وقف کارهای سازندگی می کرد در یکی از فعالیتها ی خیرخواهانه اش به کمک جهاد سازندگی الموت راه روستایی دربند را احداث کرد.

شهید زارعی در تاریخ 26/5/67در پی انفجاری در پادگان آموزشی در حین آموزش نظامی مجروح شد وبدن سوخته اش به بیمارستان خاتم الاانبیا (ص) تهران منتقل شد که به علت جراحات وسوختگی شدید به لقاءلله پیوست که پیکر مطهرش را به روستای زادگاهش منتقل کرده وبه خاک سپردند.

وی در بخشی از وصیت نامه اش می نویسد:

بنده هم اگر به جبهه رفته وشهید شده ام به خاطر خدا وبرای اسلام است ووحشت دارم که مبادا روز قیامت در محضر خداوند شرمنده باشم وبرای همین مسئولیت قبول کردم واز همه چیز دست کشیدم.

 


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید