مسلمانان در عید قربان، نفس خویش را" قربانی" کنند
منو

پنج شنبه, 28 تیر 1397 - Thu 07 19 2018

A+ A A-

مسلمانان در عید قربان، نفس خویش را" قربانی" کنند

  • نوشته شده توسط مدير سايت
  • دسته: يادداشت
  • بازدید: 1373
معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل سازمان تبلیغات استان قزوین:
حجت الاسلام نظری گفت: پیامبران براي رضاي خداوند و براي تثبيت دين خدا، جلوۀ ويژه‌اي از گذشت، ايثار و فداکاري را هویدا کردند به همین دلیل صحیح است که به مناسبت سالروز این عید گرامی ،تمامی مسلمانان در قربانی کردن نفس خود تلاش کنند.
حجت الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل سازمان تبلیغات استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار بسیج از قزوین با اشاره به فرا رسیدن" عید قربان" اظهار کرد: عید قربان، عيد خودسازي و تهذيب نفس است چرا که اين عيد بزرگ فرصت بسيار مناسبي براي سرمشق گرفتن از حضرت ابراهيم، حضرت اسماعيل و حضرت هاجر (س) در راستای  تقرب و نزدیکی به خداوند متعال است.

وی افزود: پیامبران براي رضاي خداوند و براي تثبيت دين خدا، جلوۀ ويژه‌اي از گذشت، ايثار و فداکاري را هویدا کردند  به همین دلیل صحیح است که به مناسبت سالروز این عیدگرامی، تمامی مسلمانان در قربانی کردن نفس خود تلاش کنند.

به گفته این مسئول،هوي و هوس، نفس امّاره و صفات رذيله که سراسر وجود انسان‌هاي معمولي را فراگرفته است، بايد در راه خدا قرباني شود.

معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل سازمان تبلیغات استان قزوین  تصریح کرد: انسان بايد از بندگي رذایل که او را محبوس کرده است  آزاد شده تا درخت فضيلت در دل  او رشد و شکوفا شود  و به طوری که  دیگران نیز از ثمره این درخت " فضایل اخلاقی" بهره مند شوند در همین راستا است که این کار مهم در ایام عید قربان انجام می پذیرد.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید